info@char-potovanje.com

+386 (0)30 336 333

PON - ČET: 09:00 - 17:00
PET: 09:00 - 15:00

 

 

Zaradi številnih vprašanje povezanih s Covidom, zavarovanji, test itd smo pripravili vrsto pojasnil, s katerim želimo pojasniti vse nejasnosti v povezi s potovanji v teh trenutnih negotovih časih.

Zaradi praznih letal, ker veliko ljudi trenutno ne potuje, so vedno možne spremembe v urniku letalskih prevozov in na to morate biti pripravljeni. Letalske družbe združujejo polete, zato da minimizirajo izgubo na poletih. Zato moramo biti v teh časih fleksibilni, saj se zadeve hitro spreminjajo. V kolikor bo prišlo do sprememb vas bomo obvestili in vas prosimo za razumevanje, saj na urnik poleta nimamo vpliva. Mi želimo le zagotoviti kakšno potovanje, da se sprostite daleč od ponorelega sveta :-)

1. Char Covid garancija (velja za nova potovanja od 01.03.2021) vam krije to, da v primeru odpovedi potovanja z naše strani vam ne bomo izdali vrednotnice za vplačan aranžma, ampak vam bomo vplačan denar v celoti vrnili. Strošek prijave ( 10eur) je nepovraten. Mi bomo potovanje odpovedali v primeru, da bo polet odpovedan s strani letalskega prevoznika in ne bo ponujena nobena alternativa ter v primeru, da država spremeni pogoje in v vstop v državo ne bo mogoč.

2. Letalski polet ni del aranžmaja, zato zanj veljajo posebni pogoji. Huda Tura d.o.o. izdaja letalske vozovnice v imenu prevoznika in za njegov račun. V primeru odpovedi, prestavitve ali zamude datuma poleta, nosi odgovornost letalski prevoznik v skladu z mednarodnim letalskim pravilnikom. Organizator se trudi, da bo uredil čim bolj nemoten potek potovanja tudi v primeru odpovedi ali spremembe letalskih poletov. V primeru, da potnik odstopi od potovanja zaradi spremembe datuma poleta s strani prevoznika (običajno kasnejši dan), organizacije ne vračamo. Vrne se le sorazmerni del vozovnic glede na pogoje letalskega prevoznika. V kolikor pride do spremembe urnika letalskega poleta, se lahko zaradi tega spremeni program potovanja. V kolikor pride do spremembe urnika in s tem nastanejo dodatni stroški, nosi odgovornost izključno prevoznik.
Za potovanja, ki vključujejo polet z nizkocenovnimi prevozniki veljajo posebna pravila: v primeru odpovedi leta s strani nizkocenovnega let. prevoznika, gredo stroški vseh sprememb in morebitna naknadna doplačila (tudi po vrnitvi) v celoti v breme in na račun potnika. Organizator potovanja nima vpliva, niti ne prevzema nikakršne odgovornosti, če nizkocenovni prevoznik zaradi kakršnih koli okoliščin (objektivnih ali subjektivnih) odpove let in ne zagotovi nadomestnega leta, temveč spremeni datum odhoda ali vrne kupnino. V primeru potnikovega odstopa je CHAR Potovanja dolžna potniku povrniti izključno znesek, ki ga je dobila povrnjenega od letalskega prevoznika, v preostalem delu lahko potnik zahteva vračilo le neposredno od letalskega prevoznika. Rezervacijski fee (RSF) je v primeru odpovedi s strani letalskega prevoznika nepovraten.

3. Transfer do letališča v tujino, bo z naše strani organiziran, le če bo to mogoče. V koliko ne bo mogoče, bomo do letališča morali potovati z osebnimi avtomobili. To se bomo dogovorili na sestanku pred odhodom.

4. Kaj če zbolim za Covid pred odhodom?
Vsi tisti, ki ste sklenili riziko zavarovanje pred 1.3.2021, vam zavarovanje Coris krije tudi pozitiven test, ki vam onemogoča potovanje. Dovolj je da zboli ena oseba navedena na vaši polici. Kdor je sklenil zavarovanje po 1.3.2021 pozitiven PCR test ni več krit. Vse ostale bolezni so krite, v vsakem primeru priporočamo, da omejite stike in ostanete zdravi do odhoda na potovanje. Lahko pa sami preverite pri drugih zavarovalnicah, če krijejo okužbo s Covidom in urediti individualno zavarovanje za rizika odpovedi..

5. Kaj če sem pozitiven ob prihodu na destinacijo?
Na zavarovalnici Coris so nam potrdili, da krijejo stroške karantene v primeru, da ste pozitivni ob prihodu in ste napoteni v karanteno in ne morete nadaljevati potovanja. Ker mi ne nosimo odgovornosti za plačila stroškov karantene v tujini, vam priporočano, da si uredite zdravstveno zavarovanje pred odhodom, Coris ali katero koli drugo zavarovanje, ki krije stroške karantene.

6. Kaj če zbolim za Covid tekom potovanja?
Na zavarovalnici Coris so nam potrdili, da zavarovalnica krije stroške zdravljenja, hospitalizacije, namestitve (standardne) in prevoza domov, kjer pa mora potnik dokazati, da letalska karta ni bila flexibilna oziroma da mu letalski prevoznik ni omogočil spremembe vozovnice.

7. Kaj če vodja poti zboli za Covid-om in ne more nadaljevati potovanja?
Mi se bomo potrudili, čim hitreje rešiti situacijo. V kolikor ne bo možno zamenjati slovenskega vodje poti z drugim, bomo zagotovili lokalnega vodnika s katerim že sodelujemo že daljše obdobje in pozna program potovanja.

 

8. Kaj če se spremnijo vstopni pogoji med mojo prijavo in odhodom na potovanje?
Agencija NE odogovraja za spremembe vstopnih pogojev s strani držav kamor potujemo saj na to nimamo vpliva. Mi se bomo potrudili, čim hitreje rešiti situacijo. V kolikor potnik ne bo izpolnjeval pogojev za vstop, bomo poizkušali potovanje premakniti na drugi datum. Sprememba datumov letlskih kart ali storno se izvede po splošnih pogojih avio prevoznika.

 

8. Moram ob povratku v Slovenijo v karanteno?
Osebo, ki prihaja iz države na rdečem seznamu, se zaradi morebitne okužbe z virusom SARS-CoV-2 napoti v karanteno za deset (10) dni.
Oseba pa v karanteno ne bo napotena, če ob prehodu meje predloži negativni izvid testa na prisotnost virusa SARS-CoV-2. Test mora biti opravljen po metodi PCR v državi članici Evropske unije ali državi članici schengenskega območja ali pri organizacijah oziroma pri posameznikih v tretjih državah, ki jih Inštitut za mikrobiologijo in imunologijo in Nacionalni laboratorij za zdravje, okolje in hrano (NLZOH) prepoznata kot ustrezne in so objavljeni na spletni strani NLZOH, in ne sme biti starejši od 48 ur od odvzema brisa. Test se lahko opravi tudi s hitrim antigenskim testom v državi članici Evropske unije ali schengenskega območja in ne sme biti starejši od 24 ur od odvzema brisa.

9. Kako je z mojim vplačilom poletov in turističnega paketa?
Glede vplačil s strani potnika, bo organizator naredil vse kar je v njegovi moči, da bo v primeru zapletov pred odhodom ravnal pošteno in v dobrobit potnika. V kolikor bomo možno bomo vse depozite za nastanitve in pakete, prenesli na kasnejši datum saj RAZUMEMO, da tudi potnik ne nosi odgovornosti za nastale spremembe. Potnik torej tega denarja ne izgubi (v kolikor ni navedeno da je depozit nevračljiv), ampak se v skladu z dogovorom s potnikom vplačilo prenese na kasnejši datum.
Pri stornu letalskih poletov veljajo poslovni pogoji letalskega prevoznika in organizator za morebitne stroške pri storniranju karte NE odgovarja. Storno poletov bo organizator uredil skladno s veljavnim cenikom za storitve Huda Tura d.o.o. Potnike moramo vnaprej obvestiti, da večina nizkocenovnih poletov ni vračljiva in v teh primerih ni možno prejeti plačila poletov nazaj. Običajno je možno zamikati datuma ali prejeti voucher s strani letalske družbe.

10. Sestanek pred odhodom: Ker je druženje prepovedano bomo imeli sestanek pred odhodom preko Zooma. O dnevu in uri boste pravočasno obveščeni. Dan pred sestankom boste prejeli povezavo za prijavo na dogodek.

CHAR NASVETI ZA POTOVANJE Z LETALOM MED PANDEMIJO COVID:⭐️

1. POTUJTE LE ČE SI TO RESNIČNO ŽELITE
Po zadnjih raziskavah je razvidno, da je nemogoče preprečiti vstop virusa na letala. Letala imajo lahko tudi do 500 potnikov in velika verjetnost je, da je kdo na poletu okužen. Ogromno je asimptomatičnih prenašalcev zato, če le ni nujno, se izogibajte poletov. V tem času, ko je poletov manj so letala večinoma zapolnjena do konca, kar še dodatno poslabša zadevo.
2. VZDRŽUJTE DISTANCO
Vedno žal optimalna distanca pri poletu ni možna. Tekom poleta se vam bo večkrat zgodilo, da bo distanca do popolnih tujcev minimalna (vkrcanje, izkrcanje, čakalne vrste ob dolgih pregledih, hoja po avionu etc.). Takim situacijam se čimbolj izogibajte. Izberite sedeže, ki vam omogočajo varno vkrcanje, brez prehajanja celotnega aviona. Če ste zadaj, pojdite na avion prvi.
3 POMEMBEN JE TUDI TRANSFER NA LETALIŠČE
Če uporabljate za pot do letališča taxi ali kak drugačen način prevoza v kateremu niste sami, poskrbite, da bo vozilo prezračevano. Že če malo odpremo okno v vozilu, dokazano zmanjšamo možnost okužbe vseh potnikov.
4. POLETI NAJ BODO KRATKI
Ventilacija na avionih je večinoma vrhunska. Zrak v avionih je mešanica zunanjega zarku ter recirkuliranega notranjega zraku, ki ga prečiščujejo čez Hepa filtre. Razmerje je 50/50. Ker pa pogosto, pri polnih avionih ventilacija ne zadošča potrebam vseh potnikov in se zrak med poletom pogosto poslabša, so z vidika ventilacije daljši poleti bolj rizični. Težava je tudi obrok, ko si večina potnikov istočasno sname masko da bi kaj pojedla ter hoja do toalet.
5. NOSITE MASKO VES ČAS!
Med poletom imejte masko na sebi ves čas leta in je nikakor ne snemajte. Tudi med obrokom bolje da ne. Ob morebitnem obroku na letalu (sendvič, snack...) si večina potnikov sname masko ob istem času. Kljub lakoti je bolje ostati previden. Konec koncev ste v zaprtem prostoru s številnimi potniki in vaša maska je vse, kar vas lahko zaščiti pred okužbo.
6. IZBERITE NAJBOLJŠO MASKO
Pri poletih je kvaliteta vaše maske še kako pomembna. Izogibajte se cenenim maskam, ki praktično ne ščitijo. Najboljše so tiste, ki imajo dodaten filter na maski za prečiščevanje zraku. Obstajajo tudi take, kjer se s strani vstavi filter za enkratno uporabo, ali pa dvoslojne ter tudi trislojne maske. Upoštevajte tudi dejstvo, da pri vkrcanju, izkrcanju in kontrolah ni sodobnega ventilacijskega sistema. Tu pride kvaliteta vaše maske še posebej do izraza.
7. NE POZABITE NA PRIPOMOČKE
Za razkuževanje rok in predmetov tekom poleta, je pametno s sabo vzeti razkužilne robčke ter razkužilni gel. Izdelki naj bodo certificirani za razkuževanje v času pandemije.
Uporabljajte svojo oddejo, vzglavnik, čepke itd. Večina letalskih družb je prehrano zmanjšala na minimum, zato je smiselno vzeti kaj svoje hrane s sabo za na pot (sadje, sendvič ...).
8. V NAČRTOVANJE POLETA VKLJUČITE DODATEN ČAS
Potovanja z letalom so trenutno izredno zamudna! Vrste so povsod in zaradi poostrenih nadzorov vse poteka zelo počasi. Bodi strpni in vkalkulirajte dodatno uro na vsaki točki poleta. To vam bo preprečilo stres in nepotrebno nejevoljo.
9. BODITE NA SVOJEM SEDEŽU
Odsvetujemo kakršnokoli hojo po letalu, tudi nenujno uporabo toalet, saj se s tem nepotrebno izpostavite. Zaradi večje količine ljudi na enem mestu je bolje biti previden in potrpeti do konca poleta. Zavedajte se, da ste konec koncev v majhnem prostoru, ki ga delite s številnimi potniki.
10. NE POTUJTE BREZ ORIGINALNIH PCR TESTNIH IZVIDOV
Papir velja! Gneče so neznosne zato je potrebno imeti papirje pri roki že pred odhodom na letališče! Ob vstopu v vse letališke stavbe, pri check inu, pri carinski kontroli, pri vkrcanju, praktično povsod, vas bodo spraševali po dokazilu o neokuženosti - negativnem PCR testu. Pogosto dokument na telefonu ne zadostuje, zato imejte pri sebi original v papirni obliki kar skupaj s svojim potnim listom. Veljavnost PCR testa ob mednarodnem poletu je 48 ur. Skrbno načrtujte!
11. OB PRIHODU SE IZOLIRAJTE
Svetujemo, da se izolirate in izogibate tesnih stikov po vsakemu opravljenemu poletu. Vedno obstaja možnost okužbe na letalu. Z izogibanjem tesnih stikov zavarujete sebe ter najbljižje.

✴️Torej bodite razumni, pazite na svoje zdravje ter veliko sreče pri potovanjih v tujino!✴️

Zadnje vijesti